گوناگون

فواید منحصر به‌فرد شیره انگور که نمی دانستید

شیره انگور در پیشگیری از سرطان و کاهش اثرات شیمی درمانی نیز مفید است، همچنین می‌توان برای افزایش زیبایی پوست و جلوگیری از پیری از آن استفاده کرد.

ایسنا: یک متخصص طب سنتی در چهارمحال و بختیاری گفت: شیره انگور برای درمان کم‌خونی بسیار مفید بوده، همچنین این ماده غذایی در درمان التهاب و عفونت‌ها، پیشگیری از سرطان و کاهش اثرات شیمی درمانی، افزایش زیبایی پوست و جلوگیری از پیری آن نیز بسیار موثر است.

سید ابوالفتح شیرمردی در خصوص خواص شیره انگور، اظهار کرد: انگور دارای طبع گرم و تر بوده و بنابراین شیره انگور نیز دارای همین مزاج است و برای تقویت عمومی بدن بسیار مفید خواهد بود، همچنین شیره انگور حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی بسیاری بوده، این ماده مخصوصا سرشار از ویتامین‌های خانواده B و C و مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، منیزیم، آهن و… است.

یک متخصص طب سنتی در چهارمحال و بختیاری افزود: شیره انگور برای کم‌خونی بسیار مفید بوده، همچنین در درمان التهاب و عفونت‌ها نیز بسیار موثر است، زمانیکه بدن افراد مورد ضربه قرار می‌گیرد، برای ترمیم و بهبود آن‌ها مصرف شیره انگور توصیه می‌شود.

شیرمردی ادامه داد: شیره انگور در پیشگیری از سرطان و کاهش اثرات شیمی درمانی نیز مفید است، همچنین می‌توان برای افزایش زیبایی پوست و جلوگیری از پیری آن از شیره انگور استفاده کرد، تقویت حافظه، پیشگیری از ابتلا به آلزایمر، تقویت اعصاب و… نیز از دیگر فواید مصرف شیره انگور است.

این متخصص طب سنتی در چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: شیره انگور چاق‌کننده نیز است و به افراد لاغر اندامی که قصد افزایش وزن دارند توصیه می‌شود از این ماده غذایی استفاده کنند، همچنین در صورتیکه افراد با وزن بالا تمایل به مصرف شیره انگور دارند باید در کنار آن از سکنجبین که مصلح شیره انگور است استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در دوران بارداری نیز توصیه می‌شود برای تقویت عمومی بدن مادر و جنین از شیره انگور استفاده شود، البته نکته مهم این موضوع است که افرادی که به دیابت بارداری مبتلا هستند نباید از شیره انگور استفاده کنند، همچنین مصرف شیره انگور برای کودکان بسیار مفید است، البته مصرف بیش از حد شیره انگور نیز توصیه نمی‌شود زیرا موجب می‌شود، سودای سوختی بدن افراد افزایش پیدا کند، در روز می‌توان به اندازه یک فنجان معمولی شیره انگور مصرف شود.

شیرمردی تصریح کرد: نحوه استفاده از شیره انگور نیز به مزاج بدن افراد بستگی دارد، در صورتیکه مزاج بدن فرد خشک باشد، توصیه می‌شود شیره انگور به‌همراه موادغذایی با طبع تر مانند ماست، ارده و… خورده شود، همچنین اگر فرد دارای اضافه وزن است می‌تواند شیره انگور را به میزان کم و به صورت رقیق شده مصرف کند.

این متخصص طب سنتی در چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل کم‌خونی استفاده از شیره انگور بسیار مفید است و برای این منظور توصیه می‌شود افراد شیره انگور را با سرکه مخلوط کرده و حدود یک ساعت بعد از غذا مصرف کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا