گوناگون

سود سهام عدالت واریز شد/ چرا مبلغ واریزی متفاوت است؟

چرا سود سهام عدالت برخی سهامداران واریز نشد؟/ چه کسانی منتظر واریزی نباشند؟

مرحله نخست سود سهام عدالت بالاخره دیشب برای دارندگان سهام عدالت واریز شد. پیگیری‌ها نشان می‌دهد مبلغ سود سهام عدالت دریافتی متفاوت است. اما علت چیست؟

مبلغ سود سهام عدالت برای دارندگان سهام عدالت 532 هرار تومانی، 600 هزار تومان، دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی، یک میلیون تومان، دارندگان سهام عدالت 452 هزار تومانی 555 هزار تومان و دارندگان سهام عدالت 452 هزار تومانی هم 510 هزار تومان بوده است.

به عبارتی علت اختلاف در مبلغ واریزی سود سهام عدالت افراد تفاوت ارزش پرتفوی آنهاست.

چرا سود سهام عدالت برخی سهامداران واریز نشد؟/ چه کسانی منتظر واریزی نباشند؟

اگرچه برخی از مردم می‌گویند ۲۹ آذرماه سود سهام عدالت خود را دریافت کرده‌اند اما عده دیگری از سهامداران هنوز سودی دریافت نکرده‌اند. علت این ماجرا چیست؟

از ابتدا و بر اساس گفته رئیس سازمان بورس،‌ قرار بود زمان واریز سود سهام عدالت ۳۰ آذرماه باشد تا یلدای رئيسی به حساب مردم واریز شود. پس از این بود که وزیر اقتصاد اعلام کرد واریز سود سهام عدالت از ۲۹ آذر ماه آغاز می‌شود و سه روز ادامه دارد.

به عبارتی سود سهام عدالت در روزهای ۲۹ و ۳۰ آذر ماه و اول دی ماه به حساب دارندگان سهام عدالت واریز می‌شود. بر اساس گفته‌های رئیس سازمان بورس،‌همه ۴۹ میلیون دارنده سهام عدالت مشمول این سود می‌شوند. در نتیجه اگر خانواری هنوز سودی دریافت نکرده به این دلیل است که در صف انتظار دریافت سود قرار دارد و احتمالا این سود ظرف دو روز آینده به حساب آنها واریز می‌شود.

چه کسانی منتظر واریز سود سهام نباشند؟

جاماندگان و وراث نباید ظرف این چند روز منتظر واریز سود سهام عدالت باشند. چون اگرچه دولت وعده داده به ۳.۵ میلیون نفر جامانده،‌ سهام عدالت بدهد اما روند پرداخت سهام عدالت به این گروه هنوز طی نشده و این افراد همچنان مشمول سهام عدالت نشده‌اند و باید منتظر باشند. چراکه بر اساس وعده‌ها تا پایان سال مشمول دریافت سهام می‌شوند. وراث متوفیان هم جزو همین گروه هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا