ایران بین

«شش پیر» فارس؛ اینجا پیر را جوان می کند خصوصا در تابستان!

تفرجگاهی دلچسب برای گردش و تفریح

برای سفر به ش پیر که در استان فارس و نزدیکی های شیراز قرار دارد کار سخت و پیچیده ای ندارید.

به گزارش گردش تفریح این چشمه در 15 کیلومتری شهر اردکان و در 8 کیلومتری روستای برشنه واقع شده است. چشمه شش پیر از شکاف یک کوه بیرون آمده و کمی جلوتر یک دریاچه کوچک را تشکیل می­دهد که با نام دریاچه شش پیر شناخته می شود.

چشمه شش پیر شیراز یکی از عجیب و غریب ترین جاهای دیدنی سپیدان است که بسیار پر آب بوده و جز منابع مهم آب سطحی استان فارس به شمار می رود.یکی از ویژگی های چشمه شش پیر شیراز سپیدان که زیبایی و قشنگی آن را به رخ میکشد،  همین است که آب زلال به آرامی و با صدایی دلنشین از بین شکاف های کوه عبور میکند و صحنه ای دلنشین را برای گردشگران به ثبت می رساند.
چشمه ای که در نزد اهالی محلی بسیار مخترم است. به گونه ای که اهالی آن در این مکان در روزهایی خاص از سال، به توزیع نذورات می پردازند و برخی هم برای رسیدن به آرزو های خود، در کنار چشمه شش پیر شیراز شمع روشن می کنند.
در ادامه این چشمه سرمنشا رودخانه مهم و حیاتی شش پیر است. برف­های ذوب شده در ارتفاعات زاگرس پس از عبور از لایه­ های مختلف در نهایت در قالب این چشمه زلال از دل کوه بیرون می آیند. اطراف چشمه را درختان بلند بالا و سرسبز پوشانده اند که به همراه آب و هوای مطبوع حوالی چشمه این منطقه را به تفرجگاهی دلچسب مبدل کرده است.

عکس ها از:ناصر بذرافکن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا