خبرنامه

افزایش تعداد کمپ‌های گردشگری در مناطق عشایری تهران

مدیر امور عشایر استان تهران از افزایش تعداد کمپ‌های گردشگری در مناطق عشایری با هدف افزایش درآمد عشایر تهران خبر داد.

فرشید ذبیحی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح امکان توسعه گردشگری در مناطق عشایری استان تهران گفت: با راه اندازی کمپ های گردشگری و افزایش ظرفیت گردشگری در مناطق عشایری زمینه ارتقای سطح درآمدی عشایر فراهم خواهد شد. عمده مناطق گردشگر پذیر در حوزه عشایری در شهرستان‌های ییلاقی قرار دارند؛ لذا هم اکنون چند کمپ گردشگری در شهرستان های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات وجود دارد که تلاش خواهیم کرد تعداد کمپ‌های بیشتری با ظرفیت بیشتر در خدمت گردشگران قرار گیرد.

وی افزود: باید مدیریت یکپارچه حضور گردشگر در مناطق عشایری محقق شود. همواره عشایر از حضور گردشگران با ضابطه و هدفمند حمایت می‌کنند و خط قرمز عشایر ورود غیرمجاز گردشگران است که هزینه‌های زیادی در این سال‌ها برای عشایر و تخریب منابع طبیعی ایجاد کرده است.

لزوم توجه به صنعت گردشگری در مناطق عشایری

مدیر امور عشایر استان تهران تأکید کرد: زندگی عشایری با حفظ محیط زیست و رونق گردشگری عجین شده؛ لذا باید صنعت گردشگری در مناطق عشایری با رونق بیشتری مورد توجه قرار گیرد.

ذبیحی ادامه داد: چند طرح گردشگری در دست تهیه داریم که امیدواریم این طرح‌ها در مناطق عشایری استان تهران هر چه زودتر اجرایی شود. همچنین راه اندازی کمپ‌های گردشگری در مناطق عشایری با هدف افزایش سطح درآمد عشایر تهران در دستور کار قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا