ایران بین

گردشگران بشتابید برای جشنواره ثبت جهانی جنگل ابر شاهرود!

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود از برگزاری دومین جشنواره ثبت جهانی جنگل ابر شاهرود خبر داد.

مرتضی نظری روز دوشنبه ۴ تیرماه ۱۴۰۳ با اعلام این خبر اظهار کرد: به مناسبت سالگرد ثبت جنگل ابر شاهرود در فهرست جهانی یونسکو و پاسداشت این دستاورد بین‌المللی، دومین جشنواره ثبت جهانی جنگل ابر با شعار ثبت جنگل ابر، نگین جنگل‌های هیرکانی، برگزار می‌شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود افزود: اجرای تورهای طبیعت‌گردی، اجرای موسیقی محلی، عرضه محصولات سنتی، خوراکی و سوغات و … از برنامه‌های این جشنواره است.
نظری گفت: این جشنواره‌ فردا سه‌شنبه ۵ تیرماه ۱۴۰۳ ساعت ۹ صبح در خیابان چمن روستای هدف گردشگری ابر با مشارکت اقامتگاه‌های بوم گردی این روستا برگزار می‌شود.
او افزود: هدف از برگزاری این جشنواره، معرفی بیشتر ظرفیت‌های گردشگری منطقه، جذب گردشگر و ایجاد رونق اقتصادی و فرهنگ‌سازی برای حفظ این میراث طبیعی با ارزش است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ برای نخستین بار به مناسبت سالگرد ثبت جنگل ابر شاهرود در فهرست جهانی یونسکو، نخستین جشنواره ثبت جهانی جنگل ابر با استقبال هزاران نفر از گردشگران و علاقه‌مندان و با حضور مسئولین شهرستان شاهرود و استان سمنان در روستای هدف گردشگری ابر برگزار شد.
منطقه ابر در ۴۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان شاهرود استان سمنان قرار دارد، این منطقه که به نام جنگل‌های ابر معروف است ارتفاعات آن به شکل چمنزار بوده و مراتع آن دارای درخت است و در پایین‌دست آن نیز جنگل با گونه‌های متنوع دیده می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا