گوناگون

مصرف این میوه عامل اصلی سلامت کبد است

با توجه به وجود مواد عالی و مغذی موجود در پرتقال این میوه به دلیل داشتن ویتامین A و همچنین وجود ماده‌ای به نام کاروتنوئید باعث رفع اختلالات کبدی شده و برای سلامت کبد بسیار مفید است.

خواص پرتقال برای کبد می‌توان به خواص آنتی‌اکسیدانی آن اشاره کرد که سبب افزایش سلامت کبد می‌گردد.

خواص پرتقال برای کبد

با توجه به وجود مواد عالی و مغذی موجود در پرتقال این میوه به دلیل داشتن ویتامین A و همچنین وجود ماده‌ای به نام کاروتنوئید باعث رفع اختلالات کبدی شده و برای سلامت کبد بسیار مفید است. خواص پرتقال برای کبد می‌توان به خواص آنتی‌اکسیدانی آن اشاره کرد که سبب افزایش سلامت کبد می‌گردد.

خواص پرتقال برای ریه

پوست پرتقال سرشار از فلاونون‌ها (آنتی اکسیدان‌های قوی) است که مملو از ترکیبات طبیعی سرکوب‌کننده هیستامین است و شما می‌توانید با استفاده از این داروی گیاهی از عوارض خواب آلودگی آنتی هیستامین‌ها بکاهید و به علت این ویژگی پوست پرتقال را به‌عنوان داروی گیاهی پاک‌سازی کننده ریه می‌توانید مصرف کنید، می‌شناسند. بنابراین بهتر است برای استفاده از خواص پرتقال برای ریه، از پوست پرتقال نیز استفاده کنید.

خواص پرتقال و لیمو شیرین

لیموشیرین نیز از میوه‌های خانواده ی مرکبات است که بومی آسیای جنوب شرقی است. میوه‌هایی به رنگ زرد و گرد که با رشد بیشتر کاملاً زردرنگ می‌شوند و ترکیب پرآب و شیرینی از طعم لیمو و قند دارد. حجم زیادی از لیمو شیرین را آب تشکیل می‌دهد و به همین دلیل این میوه خاصیت ادرار آور و همینطور ملین دارد. ضمناً وجود آب فراوان در این میوه باعث کاهش تب و دمای بدن و سم زدایی بدن به خصوص هنگام سرماخوردگی و آنفلوآنزا می‌شود.

مصرف لیمو شیرین در زمان سرماخوردگی و گلودرد همراه با پرتقال با وجود مقادیر بسیار ویتامینC و ‌آنتی اکسیدان بودن بسیارمفید است. یکی از خواص پرتقال و لیمو شیرین که به ویژه در ماه‌های سرد سال اهمیت پیدا می‌کند، تاثیر آن‌ها در کاهش گلودرد است. به‌خصوص لیمو شیرین که می‌تواند به کاهش علائم آلرژی نیز کمک نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا