اخبار

اعلام جهانی تغییرات سفر

پردازش اطلاعات یک مرکز از تغییر رفتار مردم جهان در سفر پس از همه‌گیری کرونا خبر می‌دهد.

به گزارش ایسنا، پردازش اطلاعات مرکز Airbnb، که امکان رزرو آنلاین خانه و اتاق به جای هتل را در بسیاری از کشورها در اختیار گردشگران و مسافران قرار می‌دهد و یکی از بازیگران اصلی در صنعت سفر و گردشگری است، از تغییر رفتار مردم جهان در سفر پس از همه‌گیری کرونا خبر داده است. از جمله این تغییرات، طولانی‌تر شدن مدت زمان سفرهاست. علاوه‌بر این، سرعت اینترنت در انتخاب مقصد عاملی اثرگذار شده و سفرهای انفرادی و سفرهای زنان به نسبت دوران پیش از همه‌گیری، بسیار افزایش یافته است.

«کاترین آنسلم» ـ یکی از مدیران ارشد این بازار در اروپا ـ در این‌باره گفت: ما شاهد تقاضای بالا و متوقف‌شده برای سفر از نظر تعداد هستیم، آمار سفرهای درون‌شهری و بین‌المللی درحال افزایش است. از طرفی، شاهد رشد بالای نرخ اقامت‌های شبانه در شهرهای بزرگ‌تر هستیم.

از آنجا که بیماری همه‌گیری در سه سال گذشته، روش سفر مردم را تغییر داده است، بسیاری با پایان محدودیت‌ها می‌خواهند مثل گذشته سفر کنند، اما اغلب به روشی متفاوت از گذشته. داده‌های Airbnb نیز نشان می‌دهد که یک‌پنجم رزروها در سال ۲۰۲۲ برای یک ماه اقامت در یک مقصد انجام شده است، ظاهرا مردم دوست دارند برای مدتی در یک مکان بمانند و آن مکان را به خانه‌ای دور از خانه خود تبدیل کنند. «کاترین آنسلم» می‌گوید:‌. مسافران حتی به اقامت در حومه شهرها علاقه‌مند شده‌اند. اقامت شبانه در حومه شهر در سال ۲۰۲۲ در آلمان در مقایسه با سال ۲۰۱۹ حدود ۶۰ درصد افزایش داشته است.

این تغییرات شاید از آن جهت باشد که بسیاری از کارمندان همچنان فرصت دارند از راه دور کار کنند، آن‌ها کار و سفر را با هم ترکیب می‌کنند. در چند سال اخیر مرزهای بین کار، اوقات فراغت و سفر به طور فزاینده‌ای مبهم شده است. برای همین، این دسته از مسافران که انگیزه‌های کار از راه دو و یا تجارت در مقصد سفر را دارند، سرعت اینترنت عاملی ضروری شده است و بیشتر به سمت مقاصدی گرایش دارند که اینترنت در آنجا بدون چالش است.

علاوه‌بر این تغییرات و نیازهای جدیدی که در مسافران ایجاد شده است، بسیاری مشتاق هستند تعطیلات و یا سفر انفرادی داشته باشند، هم‌سو با آن، بسیاری از گردشگران و مسافران علاقه‌مند شده‌اند در مکان‌هایی که به نوعی با تاریخ و فرهنگ در پیوند است، اقامت داشته باشند. کاترین آنسلم براساس رزروهایی که در سال ۲۰۲۲ انجام شده است، می‌گوید:‌ میل به اقامت در صومعه‌ها، آسیاب‌های بادی قدیمی یا کلیساهایی که تغییر کاربری داده‌اند، زیاد شده است. بسیاری از آن‌ها احساس شاهزاده‌ای را پیدا می‌کنند که در یک قلعه زندگی می‌کند. نکته مهم این است که حدود ۷۰ درصد از این اقامتگاه‌ها در روستاهاست که از نظر اقتصادی به نفع جوامع روستایی است.

«کاترین آنسلم»، مدیر ارشد Airbnb در کشورهای آلمانی‌زبان می‌گوید: ما در دوران پرتلاطم اقتصادی زندگی می‌کنیم، هزینه‌های زندگی در حال افزایش است. بنابراین بعضی‌ها به‌ویژه در آلمان اجاره هر از گاه یک اتاق و یا بخشی از خانه از طریق این مرکز را راهی برای کسب درآمد اضافی می‌دانند. بر همین اساس، ۳۰ درصد به تعداد اتاق‌های خصوصی جدید اضافه شده است. این تجربه قبلا در سال ۲۰۰۸، زمانی که جهان دچار بحران اقتصادی شده بوده به‌دست آمده است. Airbnb نیز در اصل از یک بحران متولد شده است؛ زمانی که بنیانگذاران این مرکز رزرواسیون، در بحبوحه بحران اقتصادی جهان قادر به پرداخت هزینه اجاره خود نبودند، ‌ به این کار روی آوردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا