خبرنامه

«شورای راهبری دیپلماسی و گردشگری سلامت» تشکیل می‌شود

جلسه هماهنگی دیپلماسی و گردشگری سلامت با حضور وزرای بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونان و مدیران ذیربط وزارت امور خارجه به میزبانی دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این نشست ضمن مرور ظرفیت های بسیار بالای کشورمان در حوزه سلامت و درمان از جمله برخورداری کشور از کادر پزشکی و درمانی بسیار حاذق، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مجهز، تجهیزات پزشکی پیشرفته و نیز تراز بالای نظام سلامت کشور، نحوه به‌کارگیری این توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها در حوزه دیپلماسی و گردشگری سلامت مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

اهمیت گردشگری سلامت از منظر دیپلماسی عمومی و فرهنگی علاوه بر درآمدزایی آن برای کشور، مورد تاکید حاضران در این جلسه بود و با توجه به دستور رئیس جمهور کشورمان مبنی بر به‌کارگیری ظرفیت‌های کم نظیر ملی در حوزه دیپلماسی و گردشگری سلامت، نحوه هم افزایی میان وزارتخانه ها و دستگاه‌های داخلی بمنظور تأمین بیش از پیش هدف گذاریهای ملی در این رابطه مورد مشورت و تبادل نظر قرار گرفت.

در همین راستا مقرر شد شورای راهبری دیپلماسی و گردشگری سلامت بمنظور ارتقای همکارها و هماهنگی‌های بین دستگاهی با مدیریت وزارت بهداشت و دبیری وزارت میراث و گردشگری کشورمان تشکیل گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا