گوناگون

اگر می خواهید ۲۰ سال جوانتر شوید بخوانید!

با گذشت زمان و دغدغه های پوچی که برای خودمان ایجاد می کنیم، باعث آسیب به جوانی و سلامت ما می شوند که با رعایت برخی نکات کلیدی می توانید دوباره جوان شوید.

به گزارش اقتصادآنلاین  همه ما در برهه ای از زندگی احساس پیری می کنیم و به دنبال راهکارهایی می گردیم که فرآیند پیری را به تاخیر بیاندازد. خوشبختانه روش های زیادی وجود دارد که می تواند ظاهر شما را جوانتر نشان دهد. باید به دنبال راهکارهای طبیعی باشید که بتواند سلامت جسم شما را تضمین کند و باعث شود که به طور طبیعی جوانتر به نظر برسید. در این قسمت از بهداشت و سلامت نیز راهکارهای مناسبی را به شما معرفی خواهیم کرد، تمام موارد موجود در این لیست همگی علمی هستند و مطمئن باشید که تاثیرگذار خواهند بود.
استرس نداشتن برای پول

نگرانی زیاد در مورد پول شما را پیر می کند. اگر می خواهید حداقل 20 سال جوانتر به نظر برسید، استرس خود را در مورد پول از بین ببرید تا هم ظاهر بهتر و هم تن سالم تری را تجربه کنید.

حرکات کششی هنگام صبح

انجام حرکات کششی بعد از بیدار شدن به افزایش انرژی کمک می کند. فقط کافی است که برای این کار 10 دقیقه زمان بگذارید. زمانی که سن بالا می رود، توانایی حرکتی بدن کاسته می شود و شما باید بیشتر از خودتان مراقبت کنید که یکی از راهکارهای آن ، انجام این حرکات روزانه هنگام صبح است.
مراجعه منظم به پزشک

فکر نکنید که پزشک فقط برای افراد بیمار است . همه ما باید تست و آزمایش های مربوط به سلامتی را چند وقت یکبار انجام دهیم تا از بیماری ها جلوگیری کنیم و همین باعث می شود که سالم تر و جوانتر بمانیم.
دوش آب خنک

هیچ چیز بهتر از دوش آب خنک برای جوان سازی پوست و بدن نیست. دوش آب خنک فواید بسیار زیادی از جمله بهبود گردش خون، ریکاوری سریع تر عضلات، زیبا شدن پوست، مو و افزایش انرژی دارد.

مراقبت از گوارش

سلامت گوارش نقش مهمی را در سلامت ذهن و جسم شما ایفا می کند . اکثر ما سیستم گوارش متعادلی نداریم. مصرف پروبیوتیک ها می توانند به سلامت گوارش شما کمک کنند و یک تعادل در هورمون های گوارشی ایجاد کنند که باعث جوان تر ماندن می شود.

یاد گرفتن چیز های جدید

اگر می خواهید 20 سال جوانتر به نظر برسید، یک کتاب جدید بخوانید یا در یک کلاس جدید ثبت نام کنید تا سلامت ذهن شما با یادگیری چیزهای جدید افزایش پیدا کند. زمانی که ذهن جوان بماند، ظاهر و جسم شما هم جوان خواهد ماند.
مصرف میوه و سبزیجات

کاملا واضح است که مصرف میوه و سبزیجات فواید زیادی برای پوست و موی شما دارد، ذهن شما را سالم تر نگه می دارد و به طور کل می تواند یک جسم جوان با سیستم ایمنی بسیار قوی را برای شما ایجاد کند.

مصرف ویتامین

ویتامین ها و مواد معدنی کمتر از طریق رژیم غذایی به بدن جذب می شوند. به همین دلیل مصرف مولتی ویتامین ها به صورت روزانه، یک راهکار بسیار عالی برای جوان نگه داشتن است که البته این ویتامین ها باید توسط پزشک تجویز شده باشد.
پیدا کردن یک پزشک قابل اعتماد و مهربان

باید سعی کنید پزشکی را انتخاب کنید که به او علاقه دارید و از او راهکار جوانی بگیرید. پزشک باید رفتاری داشته باشد که شما ترغیب شوید تا چند وقت یکبار به او مراجعه کنید و هر مشکلی را به راحتی با او در میان بگذارید.

داشتن دوستان مثبت نگر

اگر افراد منفی در زندگی دور و بر شما را احاطه کرده باشند، قطعاً با مشکل جسمی و روانی مواجه می شوید و انرژیتان هدر می رود. پس سعی کنید اطراف خود را با دوستانی پر کنید که سرشار از انرژی مثبت و شور جوانی هستند.
انجام یوگا

این ورزش فواید بسیار زیادی دارد، تعادل بدن را افزایش می دهد و تمرکز شما را بالا خواهد برد. یوگا همچنین باعث می شود تا جوان تر بمانید. بدن انعطاف پذیری داشته باشید و قوی تر از قبل شوید. از طرفی استرس شما را نیز می کاهد.

مصرف ادویه برای افزایش گردش خون

مصرف ادویه در وعده های غذایی جریان خون شما را افزایش می دهد و باعث می شود که بدن نرم تر و منعطف تری داشته باشید. اگر رژیم غذایی سالم مثل دارچین، فلفل و زردچوبه را همراه با غذا میل کنید، قطعاً بدن شما سالم تر و جوان تر باقی خواهد ماند.

خارج شدن از حاشیه امن

گاهی اوقات افراد بیش از حد تحمل می کنند و نمی خواهند از راحتی که برای خود ساختن خارج شوند و کمی تغییر کنند اما خارج شدن از حوزه راحتی باعث جوان تر نگه داشتن شما می شود زیرا مغزتان را بیشتر فعال می کند.

چک کردن و مراقبت از استخوان ها

با افزایش سن، توده استخوانی کم می شود. بسیار مهم است که وضعیت استخوانی خود را به طور مناسب بررسی کنید و ورزش هایی را برای تناسب اندام انجام دهید و قدرت تعادل بدن را حفظ کنید.
تغییر سبک زندگی بی تحرک

این که شما یک روز طولانی روی مبل دراز بکشید و فقط تلویزیون تماشا کنید، اصلاً کار خوبی نیست اما فعالیت داشتن در زندگی باعث جوان تر نگه داشتن شما می شود.

خوردن صبحانه

هیچ چیز بدتر از نادیده گرفتن از صبحانه نیست. اگر می خواهید جوان تر به نظر برسید و سالم باشید و انرژی بالاتری داشته باشید، هرگز صبحانه را فراموش نکنید.

نوشیدن آب به اندازه کافی

میزان آبی که به بدن شما می رسد، در طول روز باید به اندازه ای باشد که شما احساس تشنگی و خشکی نداشته باشید. آب خوردن از روند پیری جلوگیری کرده و آن را کند می کند.

ترشح آدرنالین

شاید فکر کنید که هیجان دیگر برای شما دیر شده است اما جالب است بدانید انجام کار های جوانی شما را جوان نگه می دارد که یکی از آن ها کارهای هیجان انگیز و ترشح آدرنالین است.

مصرف فیبر کافی

مصرف فیبر نه تنها به احساس سیری بعد از وعده غذایی کمک می کند، بلکه باعث می شود تا پرخوری نکنید، سالم تر باقی بمانید که همین عامل جوان ماندن شما خواهد بود.

استفاده از هوای تازه

هوای تازه برای شما معجزه می کند. تنفس در هوای تازه باعث می شود که جوانتر باقی بمانید. نگاهتان به زندگی تغییر کند و از استرس ها دور باشید.

خودمختار بودن

منظور از خودمختاری این است که در زندگی باعث انگیزه خودتان باشید و منتظر کسی نمانید. مسئولیت مراقبت از خود را بر عهده بگیرد و سعی کنید بهترین کارها را برای خودتان به انجام برسانید.

افزایش سطح ویتامین دی

ویتامین دی ویتامینی است که به سالم ماندن بدن شما کمک می کند که از طریق خورشید باید روزانه به بدن برسد و باعث سلامت ذهن و سلامت استخوان ها گردد.

صداقت با خود

شما بیشتر زندگی خود را در حال راضی کردن دیگران هستید اما اکنون باید روی این موضوع تمرکز کنید که چه چیزی خودتان را خوشحال، با انرژی، سرزنده و جوان نگه می دارد و سپس همه آن ها را به انجام برسانید.

شکرگزاری

شما دو انتخاب در زندگی دارید. اول این که تفکر مثبت داشته باشید و دوم این که به دنبال جوانی بگردید. پس سعی کنید هر دو مورد را به اندازه کافی در زندگی به جریان بیندازید.

آزاد کردن خستگی آدرنال

خستگی آدرنال جنبه های مختلف زندگی شما را درگیر می کند اما باید سعی کنید به یک انسان جدید تبدیل شوید. در شرایط استرس زا و حزن، خستگی و مواجه شدن با مشکلات، بدن شما با خستگی ادرنال مواجه می شود، کاهش وزن سخت می شود و تغییرات هورمونی همگی وضع را بدتر می کنند اما شما باید سعی کنید همه این استرس ها و نا تعادلی ها را کنار بگذارید تا حس بهتری داشته باشید.

تخلیه استرس

استرس تأثیر منفی روی سلامت ذهن و جسم دارد. حتی باعث بیماری هم می شود و شما را پیرتر از آن چه که هستید نشان می دهد. اول از تنفس عمیق شروع کنید که هرچقدر تنفس آرام تر و عمیق تر باشد ، استرس و اضطراب آزاد می شود. سپس برای اولین قدم حتما کیفیت خواب خود را افزایش دهید.

ریلکس کردن

شاید گفتنش آسان باشد اما باید یاد بگیرید که آن را اجرایی هم بکنید. ریلکس کردن باعث می شود شما جوانتر به نظر برسید، استرس هایتان تمام شود، از خستگی رهایی پیدا کنید که راه مناسب آن ، تنفس صحیح و خواب مناسب شبانه است.

زندگی کردن در زمان حال

ذهن آگاهی خود را افزایش دهید. در زمان حال زندگی کنید و نگرانی های آینده را کنار بگذارید و خودتان را تشویق کنید که در هر دقیقه به فرد جدید و بهتری تبدیل شوید.

بهبود شکل بدنی

حفظ یک شکل بدنی مناسب مهم تر از آن چیزی است که فکر می کنید زیرا هر طور که با خودتان رفتار کنید، همان گونه باقی می ماند. پس سعی کنید همیشه راست قامت و با اعتماد به نفس بایستید، بنشینید و راه بروید.

داشتن هدف

هرگز برای هدف تعیین کردن نه دیر است و نه زود. سعی کنید در زندگی هدف داشته باشید. استقلال خود را حفظ کنید و وقتی که هدف خود را در زندگی پیدا کنید، جوان تر و شاداب تر باقی می مانید.

کاهش مصرف شکر

شکر طعم فوق العاده ای دارد اما هر چقدر که بیشتر شکر مصرف کنید، احساس پیری در شما افزایش پیدا می کند زیرا سوخت و ساز شما را به هم می ریزد و باعث بیماری قلبی، دیابت و چاقی می شود که همگی شما را از جوانی دور می کند.

داشتن رژیم ضد پیری

ظاهر شما از روی مواد غذایی که استفاده می کنید ساخته می شوند. پس باید یک رژیم غذایی سالم را در پیش بگیرید که سرشار از آنتی اکسیدان باشد و به کمیت آن هم بیشتر توجه کنید. روغن زیتون، سیر، پیاز و ادویه، گیاهان، چای سبز، سبزیجات، میوه و شکلات تلخ را فراموش نکنید .

تحرک، تحرک، تحرک

قرار نیست که یک ورزش سنگین را به انجام برسانید تا احساس خوبی داشته باشید. همین که بدن خود را حرکت دهید و از آن کار بکشید، یک ایروبیک ساده انجام دهید یا یک پیاده روی کوتاه داشته باشید، حالتان بهتر می شود.

مراجعه منظم به سالن های زیبایی

گاهی اوقات تمام کاری که نیاز دارید، این است که وارد یک سالن زیبایی شوید. یک مدل موی کوتاه برای خودتان در نظر بگیرید و چهره تان را تغییر دهید تا چهره جوان تر و شاداب تر داشته باشید.

انجام تمرین های قدرتی

تمرین های قدرتی فواید بسیار زیادی دارند و باعث افزایش سطح انرژی، چگالی استخوان و کاهش خطر ابتلا به آسیب دیدگی می شوند. پس سعی کنید تمرینات قدرتی را برای جوان تر به نظر رسیدن در برنامه روزانه خود قرار دهید.

مدیتیشن

به جای این که بخواهید استرس به خودتان راه بدهید، سعی کنید مدیتیشن انجام دهید که عملکرد بدنی شما را بهبود می بخشد و باعث تعادل هورمونی می شود و از لحاظ ذهنی و جسمی شما را جوان تر می کند.

خداحافظی با عادت های بد

عادات بد مانند سیگار کشیدن یا دیر خوابیدن و … همه تاثیر مخربی روی شما دارند و ظاهر جوان را از شما می گیرند. پس سعی کنید به دنبال عادت سالم باشید و با عادات بد برای همیشه خداحافظی کنید.

استراحت کامل در شب

خواب کافی هنگام شب باعث می شود که ذهن و جسم شما آرام شود و ریکاوری شوید و صبح با انرژی بیشتری از خواب بیدار شوید. پس تنظیم خواب شبانه را فراموش نکنید.

ورزش به طور منظم

ورزش نه تنها باعث ایجاد احساس خوب می شود، بلکه می تواند از بیماری قلبی، فشار خون، چاقی و پوکی استخوان جلوگیری کند و شما را سالم تر و جوان تر نگه دارد.

انجام کارهای خیر

وقتی که به دیگران کمک می کنید، یعنی به خودتان کمک کرده اید. تحقیقات نشان می دهد انجام کار های خیر داوطلبانه حس جوانی و هورمون اکسی توسین را در شما افزایش می دهد و باعث جوان ماندن تان خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا