ایران بین

تصاویر جالب دختران گردشگر با چادر طرح‌های سنتی در یزد

چادرهای معطری که آلوده نمی‌شوند

سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در اقدامی ابتکاری استفاده از چادرهای برخوردار از تکنولوژی نانو را در مسجد جامع یزد یکی از پربازدیدترین اماکن مذهبی گردشگری یزد را در دستور کار قرار داده که با استقبال خوبی از سوی گردشگران مواجه شده است.

ایسنا: «علیرضا ثواچه» مسئول کمیته گردشگری ستاد تسهیلات نوروزی سازمان فرهنگی‌ اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در این رابطه اظهار کرد: این چادرها با استفاده از تکنولوژی نانو ایجاد شده است که از مزایای ویژه آن علاوه بر این که یکی از بهترین مدل‌های پارچه هستند که هرگز کثیف نمی شوند و آلودگی روی آنها قرار نمی‌گیرد، در ساختار خود معطر طراحی شده‌اند.

وی با بیان این که چادرهای مذکور با استفاده از طرح‌هایی برگرفته از معماری سنتی و بومی یزد مانند طرح شمسه تولید شده است، گفت: خوشبختانه این چادرها که هم اکنون ۱۳۰ عدد آنها در مسجد جامع یزد به عنوان یکی از پربازدیدترین اماکن گردشگری یزد در اختیار بانوان گردشگر قرار گرفته، بسیار مورد استقبال بوده است.

ثواچه هدف از این طرح‌ را ترویج حجاب در بین بانوان گردشگر خواند و گفت: خوشبختانه طراحی زیبای این چادرها باعث شده تا بانوان گردشگر ترغیب به استفاده از آنها و تهیه عکس از خود در داخل این مسجد تاریخی شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: البته علاوه بر این چادرها، چادرهای معمولی نیز در اختیار گردشگران استان در هنگام بازدید از اماکن گردشگری مذهبی قرار می‌گیرد که به صورت مداوم شستشو و ضدعفونی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا