اخباردید و بازدید

مسافران نوروزی مراقب وای فای رایگان هتل ها باشید

رئیس پلیس فتای البرز درباره استفاده مسافران نوروزی از اینترنت رایگان هتل‌ها و مراکز تفریحی هشدار داد.

مهر:سرهنگ رسول جلیلیان با هشدار به مسافران نوروزی درباره جلوگیری از سرقت اطلاعات شخصی از طریق اینترنت رایگان، گفت: در ایام نوروز بسیاری از مسافران هنگام سفر از اینترنت رایگان هتل‌ها و مراکز تفریحی استفاده می‌کنند؛ موضوعی که گر چه در نگاه اول نشان دهنده خدمات خوب است، اما در این میان عده‌ای سودجو به راحتی با استفاده از وای‌فای رایگان دست به سرقت اطلاعات مسافران می‌زنند.

وی افزود: بیشتر هکرها در مراکز اقامتی بین‌راهی و توریستی با اینترنت‌های رایگان و بدون رمز عبور به راحتی به اطلاعات افراد دسترسی پیدا می‌کنند و به دلیل همزمانی استفاده چند نفر از یک دستگاه، مجرمان نامرئی به راحتی سایت‌های دیده شده را مشاهده و دستگاه شما را هک می‌کنند.

این مقام انتظامی درباره راه‌های جلوگیری از سرقت اطلاعات شخصی هنگام سفر، گفت: بهتر است تمامی اطلاعات مهم و شخصی خود را قبل از سفر در یک هارد یا فلش تخلیه کرده و این اطلاعات را در سفر همراه خود نداشته باشید.
سرهنگ جلیلیان گفت: اتصال به هر شبکه اینترنت بدون شناخت منبع آن و فقط به علت رایگان بودن، می‌تواند کاربران را در معرض سوءاستفاده‌های احتمالی و سرقت اطلاعات مهم و شخصی این کاربران قرار دهد.

این مسئول انتظامی تصریح کرد: در برخی از موارد حتی هدف از ارائه چنین خدماتی نه فراهم‌آوردن اینترنت رایگان برای دیگران، بلکه دسترسی به تمامی فعالیت‌های اینترنتی آنها٬ سایت‌های مقصد، متن چت‌ها، ایمیل‌ها، گفت‌وگوهای اینترنتی غیر امن و نرم افزارهای پیام رسان و رمزهای عبورشان است.

وی ادامه داد: بر این اساس ضرورت دارد کاربران در صورت نیاز به اینترنت به جای اتصال به اینترنت‌های رایگان و ناآشنا، برای تأمین امنیت و دچار مشکل نشدن حتماً از اینترنت شخصی وای فای خود استفاده کرده تا ضریب امنیت خود را افزایش دهند.
رئیس پلیس فتای البرز توصیه کرد: هموطنان هنگام سفر در ایام نوروز برای لپ‌تاپ، تبلت و تلفن همراه خود از رمزهای ترکیبی و پیچیده مانند حروف، علائم و عدد استفاده کنند تا در صورت سرقت، کسی نتواند به اطلاعات آن دسترسی پیدا کند. همچنین کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا