خبرنامه

گردشگران گرما را دور زدند

تابستان گرم اروپا می‌تواند گردشگران را به مناطق سردتر بفرستد تا گرما را دور بزنند.

به نقل از رویترز، سازمان‌های گردشگری و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که افزایش دمای تابستان در سراسر جنوب اروپا می‌تواند باعث تغییری پایدار در عادات گردشگران شود، به‌طوری‌که مسافران مقصدهای خنک‌تری را انتخاب کنند یا در بهار یا پاییز تعطیلات خود را بگذرانند تا گرمای شدید را دور بزنند.

داده‌های کمیسیون سفر اروپا (ETC) نشان می‌دهد که تعداد افرادی که امیدوارند در ماه ژوئن تا نوامبر به منطقه مدیترانه سفر کنند، در مقایسه با سال گذشته، زمانی که هوای سوزان منجر به خشکسالی و آتش‌سوزی شد، ۱۰ درصد کاهش یافته است اما مقاصدی مانند جمهوری چک، دانمارک، ایرلند و بلغارستان شاهد افزایش بوده‌اند.

میگل سانز، رئیس کمیسیون سفر اروپا گفت: «پیش‌بینی می‌کنیم که شرایط جوی غیرقابل پیش‌بینی در آینده تأثیر بیشتری بر انتخاب مسافران در اروپا خواهد گذاشت.»

گزارش سازمان تجارت همچنین نشان می‌دهد که ۷.۶ درصد از مسافران اکنون رویدادهای شدید آب‌وهوایی را به‌عنوان نگرانی اصلی برای سفرهای بین ژوئن و نوامبر می‌دانند.

تقاضا برای سفر، دوباره در تابستان امسال افزایش یافته است زیرا گردشگران بعد از سال‌ها محدودیت‌های همه‌گیر را پشت سر می‌گذارند و شرکت‌های مسافرتی می‌گویند که گرما هنوز باعث لغو بسیاری از سفرها نشده است.

هواشناسان پیش‌بینی می‌کنند که دمای هوا در هفته آینده ممکن است از رکورد کنونی اروپا یعنی ۴۸.۸ درجه سانتی‌گراد فراتر رود و نگرانی‌ها از تکرار مرگ ومیر ناشی از گرما در سال گذشته را افزایش داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا