خبرنامه

اولین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری سلامت در کردستان برگزار می‌شود

ایسنا/کردستان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: اولین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری سلامت غرب کشور آبان‌ماه سال‌جاری در استان کردستان برگزار می شود.

منصور مهرزاد، امروز شنبه (١٥ مهرماه) در جلسه هماهنگی برپایی این نمایشگاه که با حضور ادارات مربوطه و فعالان بخش خصوصی در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: این نمایشگاه با هدف معرفی و توسعه ظرفیت‌های گردشگری سلامت در ایران به‌ویژه استان کردستان با پتانسیل مناسب برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های سلامت و اقتصاد به‌عنوان یکی از قطب‌های توریسم درمانی در سنندج برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان با اشاره به برپایی بیش از ١٢٠ غرفه در این نمایشگاه، افزود: در این رویداد فرهنگی پاویون‌های مختلف در حوزه‌های گردشگری تندرستی و سلامت، پوست و زیبایی، دندانپزشکی، تجهیزات پزشکی، طب سنتی و داروهای گیاهی، فرآورده‌ها و محصولات دارویی و …برپا می‌شود.

او عنوان کرد: همچنین در طول زمان برگزاری این نمایشگاه، ضمن بازدید هیأت‌های تجاری، شرکت‌ها و مردم اقلیم کردستان عراق به‌ویژه اتاق بازرگانی، بخش خصوصی کشورهای روسیه، بلاروس، عمان، ترکیه و آلمان حضور دارند و جلسات b2b و Workshop نیز برگزار می‌شود.

مهرزاد، برپایی این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای جذب بخشی از گردشگران عراقی به استان عنوان کرد و یادآور شد: امید است با برگزاری این نمایشگاه و نشست‌های تخصصی و کارشناسی بتوانیم در راستای توسعه گردشگری استان گام‌های محکمی برداریم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان بیان کرد: اولین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری سلامت غرب کشور به همت بخش خصوصی و با همکاری دستگاه‌های مربوطه به مدت سه روز در تاریخ پنجم تا هفتم آبانماه سال‌جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان کردستان برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا