دید و بازدید

از این کشور اروپایی بیشتر به ایران سفر می‌کنند

رییس هیأت مدیره جامعه تورگردانان گفت که سفر گردشگران چینی به ایران ادامه دارد؛ هرچند شرایط جهان در سفر خارجی به منطقه تاثیرگذار بوده است.

مصطفی شفیعی‌شکیب با اشاره به شرایط روز جهان اظهار کرد: سفر چینی‌ها به ایران ادامه دارد. البته ما در بازار چین خیلی کار نکرده‌ایم و از آنجا که بسیاری از تورگردان‌ها و آژانس‌های ایرانی سال‌هاست در بازارهای اروپایی و آمریکایی کار می‌کردند، هنوز به بازار چین خیلی وارد نشده‌اند، طبیعتاً جذب گردشگر از این کشور کمی زمان بر و سخت خواهد بود چون به آگاهی و زیرساخت متناسب با بازار چین نیاز است.

او در عین حال درباره دیگر کشورها نیز گفت: در شرایط کنونی، تعدادی از گروه‌های گردشگری سفرشان را به ایران لغو کرده‌اند و یا گروه‌ها خیلی کوچک شده است. البته این اتفاق برای دیگر کشورهای خاورمیانه نیز رخ داده است.

رییس هیأت مدیره جامعه تورگردانان ایران درباره وضعیت سفر گردشگران اروپایی به ایران نیز بیان کرد: سفر اروپایی‌ها که مدت‌هاست تحت‌تاثیر همه‌گیری کرونا و وقایع کشور کاهش یافته، اما این آمار صفر نشده و هنوز گردشگرانی از اسپانیا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی به ایران می‌آیند، هر چند آمارِ چندان زیادی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا