دید و بازدید

چگونه در سفر از ایمن بودن مکان اقامت خود مطمئن شویم؟

هیچ چیز بیشتر از اینکه متوجه شوید، مسافران ناخواسته شما را تا خانه‌تان همراهی کرده‌اند، نمی‌تواند شیرینی تعطیلات شما را خراب کند.

به نقل از تراول، ساس‌ها، حشرات ریز و قهوه‌ای مایل به قرمز هستند که از خون تغذیه می‌کنند و به راحتی در چمدان شما قرار می‌گیرند و به سرعت به خانه شما حمله و شما را پریشان می‌کنند.

دکتر دانیلو دل کامپو، متخصص پوست در شیکاگو اظهار کرد: درک اینکه هنگام بررسی وجود ساس باید مراقب چه چیزی بود، بسیار مهم است. اگر بتوانید هجوم را زودتر تشخیص دهید، می‌توانید از آوردن مشکل به خانه خود خودداری کنید و این عملکرد می‌تواند تا حد زیادی از ناامیدی شما جلوگیری کند. با این حال، این حشرات کوچک هستند و همیشه شناسایی آنها امکان‌پذیر نیست.

دل کامپو گفت: اگر به‌طور تصادفی ساس را به خانه بیاورید، احتمالا در بدن خود نیش آن را پیدا خواهید کرد که گاهی اوقات خارش‌دارد و با ورم قرمز یا بنفش رنگ همراه می‌شود و اغلب به صورت خوشه‌های زیگزاگی سه تا پنج‌تایی هستند.

وی این نکات را برای دور نگه داشتن این موارد در سفر و بازگشت به خانه ارائه کرد:

چمدان خود را به سرعت باز نکنید

هنگامی که به اقامتگاه خود رسیدید، چمدان خود را در یک قسمت کاشی‌کاری شده، مانند حمام، قرار و بازرسی کامل انجام دهید.

اثاثیه را بررسی کنید

اثاثه یا لوازم داخلی مخفیگاه مورد علاقه ساس‌هاست. ملحفه، تشک، تخت و هر مبلمان پوشیده از پارچه را به‌طور کامل بررسی کنید، به دنبال لکه‌های قرمز رنگ باشید. نقاط ریز و سیاه، مدفوع ساس هستند و تخم‌های سفید مایل به بیضی به اندازه دانه‌های سیب و اسکلت بیرونی صدفی مانند از دیگر موارد قابل شناسایی محسوب می‌شوند.

اتاق را بررسی کنید

به درزهای پارچه، داخل کمد، پشت آویزهای دیواری یا کاغذ دیواری، در گوشه‌ها و بین کوسن‌ها با دقت نگاه کنید. کیف‌ها و چمدان‌های خود را یک قفسه دور از دیوارها قرار دهید. اگر ساس پیدا کردید، اتاق دیگری بخواهید.

وقتی به خانه برگشتید، دوباره زمان بازرسی است.

برای بررسی چمدان و محتویات آن، ازجمله درزهای لباس، از چراغ قوه استفاده کنید. دل کامپو توصیه کرد: اگر نشانه‌هایی از ساس پیدا کردید، لباس‌ها را در حرارت بالا بشویید و چمدان‌ها را با بخارشوی دستی تمیز کنید.

در صورت بروز تاول، عفونت پوستی یا واکنش آلرژیک که ممکن است در اثر نیش ساس ایجاد شود، به پزشک مراجعه کنید.

دل کامپو گفت بسیاری از مردم آنها را با نیش پشه یا کک یا بثورات پوستی رایج اشتباه می‌گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا